Here we go again… [Afekt, t. 13, Remigiusz Mróz]

Czy Wy też macie wrażenie że Chyłka to karaluch i prędzej głód ją zmorzy niż cokolwiek w życiu ją dobije? Jest to już trzynasty tam na którego okładce można przeczytać „najtrudniejsza sprawa w karierze”. I nie, wciąż nie chodzi o ślub!

Chyłka i Zordon po upadku Żelaznego&McVaya zostali przygarnięci przez nową kancelarię. Jednak prawniczka robi wszystko żeby ją stamtąd wyrzucili na zbity pysk i szczerze mówiąc naprawdę cierpliwość jej szefów jest godna podziwu. Ale przecież ona ma misję – musi znaleźć osobę, która stoi na czele Konsorcjum. Więc zamiast wziąć się do roboty, kombinuje na boku i robi co może, żeby odbudować starą kancelarię, z jedną różnicą – z własnym nazwiskiem na drzwiach. Z niespodziewaną pomocą przychodzi jej Nemesis – Langer…

Jeśli myśleliście że w latach 90. było gorąco w Warszawie, która była areną walk między wołominem a pruszkowem, to nie macie zielonego pojęcia, ilu mafiozów jest w uniwersum Chyłki. Ciekawe, że oni nie mają nic do roboty. Nie mają żadnych założeń, planów działania, ale są przerażający i zabijają. Wygląda na to, że człowiek który stoi na szczycie Konsorcjum, po prostu przejął po Langerze bliżej nieokreślone coś. Jest to pusty semantycznie synonim władzy, ale nie wiadomo nad czym. Wiadomo jednak, że jest to straszne…

Chyłka podejmuje się obrony pedofila, czego o przysięgała nigdy w życiu nie robić (i na miejscu Zordona bym się zastanowiła, ile te jej przysięgi są warte). Ale on jest twardszy niż pisowski beton i postanawia ją wspomóc. Nie opuszcza ukochanej, nawet gdy stają przed komisją dyscyplinarną.

Zastanawiam się, ile jeszcze będę miała cierpliwości do śledzenia losów tej dwójki. Historia Zordona w tym tomie poszła w bardzo dziwną stronę, bo do tej pory Mróz ukrywał życie prywatne chłopaka. Okazało się, że jednak jakieś miał, i teraz ugryzło go w tyłek. Generalnie mam wrażenie że autor naoglądał się Zbuntowanego anioła i stwierdził, że pragnie osiągnąć ten poziom komplikacji fabularnej. Potencjalnie nazwisko Mroza może się pojawić w kolejnej koreańskiej dramie – jako scenarzysty!

Autor: Remigiusz Mróz
Tytuł: 
Afekt
Wydawnictwo: 
Czwarta Strona
Data wydania:
2021

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: