Klątwa drugiego tomu – relacja czy akcja? [Zdradzieckie serce, Mary E. Pearson]

Zbuntowana książniczka Lia został porwana przed Kadena – skrytobójcę z Vendy. Ma być oddana Komizarowi, a jej jedyną kartą przetargową jest domniemany dar. Za nimi w pogoń rusza Rafe, przez co oboje ruszają do vendańskiej niewoli.

Początkowo upokorzona Lia szybko odnajduje się w nowej sytuacji i postanawia rozegrać swoją grę przeciwko tutejszym tradycjom, zwyczajom i władzy. Próbuje także pomóc ukochanemu, który – jak zdołała się już domyślić – jest księciem Dalbreck.

Po nie najgorszym pierwszym tomie, którego główną zaletą była zagadka dotycząca tożsamości mężczyzn, uwikłanych w miłosny trójkąt z Lią, drugi tom zalicza lekki spadek jakościowy, choć autorka próbuje nadrabiać kolejną zagadką, która dotyczy historii krajów i pochodzenia samej bohaterki. Okazuje się bowiem, że przeszłość jest bardziej skomplikowana niż się dotychczas się wydawało, a zarówno w jej ojczyźnie, jak i w Vendzie historia jest zakłamywana i starannie pisana od nowa.

Zdradzieckie serce jest napisane sprawnie i dobrym językiem, zostały wprowadzone nowe wątki, ale generalnie ma jedną wadę – bohaterowie są słabo napisani. Oczywiście w miejsce uwięzionego Rafe’a zostaje wprowadzony kolejny mężczyzna , którego intencje wobec Lii są co najmniej niejasne i tworzy się kolejny trójkąt – zupełnie jakby bohaterka z jednym adoratorem nie była wystarczająco atrakcyjna.

Pomijając sercowe perypetie Lii, jej obecność w Vendzie sankcjonują pieśni, które wymieniają jej imię jako oczekiwanej wyzwolicielki. I chociaż szybko zjednuje sobie ona przychylność ludu, obecny Komizar nie jest zwolennikiem traktatów pokojowych i zapewniania swoim ludziom dobrobytu.

Autor: Mary E. Pearson
Tytuł: 
Zdradzieckie serce
Wydawnictwo: 
Initium
Data wydania:
2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: