Dobra żona po latach [Serial: Żona idealna]

Wciągnęła mnie ostatnio produkcja Żona idealna. Historia jest banalna – Alicia (Julianna Margulies) była przez piętnaście lat żoną swego wpływowego męża Petera (Chris Noth). Oskarżony o korupcję i skandal obyczajowy trafia do więzienia, natomiast żona zostaje z dwójką dorastających dzieci. Wyrwana ze środowiska po sprzedaży domu, musi się jakoś utrzymać. Otrzymuje pracę po znajomości, gdyż współczesna ekonomia (czy my tego nie znamy?) nie pozwala jej podjąć normalnie godnej pracy.

Nie mam pojęcia, dlaczego mi się ten serial podoba, bo nie chodzi o fabułę (część odcinków w ogóle nie ma zamknięcia sprawy. Na pierwszym planie są sprawy osobiste bohaterów, m.in. napięcie między Willem (Josh Charles) i Alicią. Ta zaś uwiązana węzłem małżeńskim i dziwnym poczuciem obowiązku z mężem, który ją zdradził. Will będący wspólnikiem Diane (Christine Baranski, pamiętna matka Leonarda z TBBT). Kalinda (Archie Panjabi), która jest filarem firmy, a jednocześnie ma powiązania z Alicią i jej mężem. Cary (Matt Czuchry), podrywający Kalindę i walczący z Alicią o miejsce w firmie. 

Mężczyźni

Chyba każda kobieta marzy o tym, by istniał ktoś, kto patrzył na nią tak, jak Will patrzy na Alicię. Może to coś w układzie brwi? W każdym razie myślę sobie, że na miejscu Alicii kopnęłabym niewiernego męża na orbitę i zajęła się przystojnym kolegą. Co prawda amerykańskie przysłowia są mądrością narodu i jedno z nich mówi don’t shit where you eat, ale dla takiego faceta można nagiąć kilka zasad.

Drugi w kolejce jest Cary. Chłopaczkowaty, na wszystko reaguje krzywym uśmiechem. Chyba mam słabość do facetów z seplenieniem 🙂 W każdym razie próbowałam go znielubić, ale nie udało mi się. Czy jest człowiekiem-kwadratem?

Postacie

Pojawiające się w serialu postacie są niebanalne. Wystarczy spojrzeć na te epizodyczne, jak sędziowie Abernathy (Denis O’Hare) czy Lessner (Ana Gasteyer). Ale i drugoplanowe – Jackie (Mary Beth Peil), Eli Gold (Alan Cumming) mają rozbudowywane role i coraz większy wpływ na bohaterkę. Gry polityczne i biurowe są pięknie pokazane. 

Czasami tylko myślę, że jest to serial o ludziach, którzy zapomnieli, jak ze sobą rozmawiać i umieją tylko uprawiać gierki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: